AMLA (EMBLICA OFFICINALIS)

Amla je silný antioxidant. Okrem toho pôsobí aj antibakteriálne, takže pomáha pri problémoch z vlasovou pokožkou. Vlasom dodáva lesk, posilňuje vlasové korene, podporuje rast vlasov, zabraňuje ich vypadávaniu a predčasnému starnutiu. Keďže obsahuje veľa trieslovín, je možné prehĺbiť intenzitu hnedých odtieňov získaných zmiešaním henny a indiga.


BHRINGRAJ (ECLIPTA ALBA)

Podporuje krvný obeh priamo oživuje vlasové folikuly, čo pomáha predchádzať plešatosti.


BRAHMI (BACOPA MONNIERI)

Herb, známe pre zlepšenie pamäti a koncentrácie. S neuveriteľnými účinkami sa stará o celkové zdravie vlasov - pôsobí ako tonikum pre vlasy a normalizuje stav vlasovej pokožky.


HIBISKUS (HIBISKUS ROSA SINENSIS)

Hibiscus má vynikajúci chladiaci účinok, zabraňuje lupinám a dáva vlasom lesk. Ak chcete vytvoriť červenkasté odtiene, používame ju v kombinácii s hennou a / alebo manjistho.


INDIGO (INDIGOFERA TINCTORIA)

So svojimi tyrkysovými farebnými pigmentmi zafarbí vlasy.Taktiež má vysoké antiseptické vlastnosti.


KANA (HENNA - LAWSONIA INERMIS)

Kana eliminuje oranžovočervené farbivo a je adstringent. Zafarbí vlasy a dáva im lesk. Obalí vlasové vlákno, zabraňuje vytváraniu lupín na pokožke hlavy a má chladiaci účinok.


MANJISTHA (RUBIA CORDIFOLIA)

Táto ayurvedická rastlina zabraňuje vypadávaniu vlasov, lupinám a iným problémom vlasovej pokožky. Obsahuje bordeaux červený pigment, takže môže posilniť intenzitu červeného odtieňa, ktorý sa získava farbením hennou.


METHI (TRIGONELLA FOENUM GRAECUM)

Methi pôsobí proti lupinám a predčasnému vypadávaniu vlasov a zabraňuje sezónnemu podráždeniu pokožky hlavy. Tiež pomáha pri vytvrdzovaní farebných pigmentov.


SENA (CASSIA OBOVATA)

Sena, tiež známe ako bezfarebná henna, produkuje zlaté farbivo, ktoré jemne farbí iba svetlé vlasy, na tmavých funguje neutrálne a poskytuje jemné a lesklé vlasy. Svojím antimykotickým a antibakteriálnym účinkom má tiež priaznivý účinok na pokožku hlavy.