TIPY, RADY A DÔLEŽITÉ INFORMÁCIE PRI FARBENÍ VLASOV

  


 Na základe vlastných skúseností a spätnej väzby od našich zákazníkov Vám poskytujeme tipy a triky, ktoré Vám uľahčia farbenie vlasov a pomôžu Vám dosiahnuť skvelé výsledky. 

                                                                                                                                                                                       

 

 

              100% PRÍRODNOU FARBOU NA VLASY NEMÔŽEME ZOSVETLIŤ

TMAVŠIE VLASY.

 

                                                                                              Pri výbere odtieňa musíte vybrať ten, ktorý je čo najviac podobný Vašej prirodzenej farbe vlasov alebo tmavší odtieň.


                              Ak sú naše vlasy tmavšie než zvolený odtieň, nemôžeme dosiahnuť taký výsledok aký vidíme na modely alebo na farebnom grafe   s vláknom, pretože dokonale.

                                                                                                                                                                     

                                                                                                                            prírodná farba vždy ,,berie do úvahy“ substrát – teda farbu vlasov, na ktorej sa aplikuje zvolený farebný tón.

 


TIP č.1: Pretože sa sami vidíme inak, ako nás vidia ostatní, je rozumné požiadať jedného z našich blízkych o názor na odtieň.

 


TIP č.2: Ak vidíte okrem fotografických modeloch na predajnom mieste aj farebný graf s vláknami vlasov, vidíte farbu každého odtieňa realistickejšie tak, že biely list podlieha prvým riasam z vybraného vlasového prameňa.

 

TIP č.3Vlasy ktoré sú bez pigmentu(ochorenia)prírodná farba zafarbí inak ako sivé vlasy, ktoré majú zvyšky pigmentu a tiež odlišne od tých vlasov, ktoré boli predtým farbené syntetickými alebo prírodnými farbami.

Vlasy po nafarbení nebudú po celej dĺžke rovnako zafarbené, ale budú zafarbené v prirodzených prameňoch, vyhneme sa tak efektu ,,prilby“.

 

TIP č.4: Ak sú naše vlasy úplne biele(bez pigmentu), môžeme si vybrať akýkoľvek odtieň, ale musíme si uvedomiť, že v bielych vlasoch sa správna farba s vybraným odtieňom dosiahne až po treťom zafarbení. Vtedy je riešením trpezlivosť a nemeniť farebný odtieň hneď po prvom zafarbení.

 

Ak chceme zmeniť odtieň, môžeme ľahko prechádzať medzi podobnými odtieňmi. Prechod je možný len od svetlejšieho odtieňa k tmavšiemu. Preto v prípade, keď sa rozhodujeme medzi dvoma odtieňmi, je rozumné zvoliť najskôr svetlejší odtieň, pretože s tmavšou farbou môžeme vždy neskôr prekryť svetlejšiu farbu. Vybraný farebný odtieň môžeme ešte vylepšiť dodaním iného farebného odtieňa.

 

TIP č.5: Ak Vám vadia červené farebné pigmenty, môžete ich vo vlasoch odstrániť farbami ktoré neobsahujú hennu (POPOLAVÝ BLOND, SVETLO POPOLAVÝ BLOND).

 Ak sú podľa vybratej farby vlasy príliš svetlé, nájdeme odtieň, ktorý je blízky našej prirodzenej farbe vlasov a kombinujeme ich s týmito odtieňmi, ktoré zmäkčujú červenkastý tón (zmiešajte napr. ZLATÚ BLOND a  POPOLAVÝ BLOND).


                                                                                           JEDNOTLIVÉ FAREBNÉ ODTIENE SA MÔŽU NAVZÁJOM  MIEŠAŤ!(zmiesajte prach az potom pridajte vodu)


TIP č.6: Vždy naneste farbu na úplne čisté, čerstvo umyté, uterákom osušené vlasy. Šampóny na vlasy ktoré sa používajú pred farbením by nemali obsahovať prísady ktoré zaťažia vlasy alebo nechávajú na vlasoch zvyšky ako silikóny, oleje, kaolín atď. Prírodné farbivá potrebujú voľnú cestu k vlasovej stopke. Takéto zvyšky zo šampóna narušujú alebo dokonca zabraňujú fungovaniu prírodných farieb.


                                                                                                    RITHA šampón je produkt, ktorý sa odporúča použiť tesne pred farbením namiesto klasického šampónu.


POUŽITIE RITHA šampónu:

Podľa dĺžky vlasov zmiešate 2-4 čajové lyžičky čistiaceho prášku RITHA s horúcou vodou.


VODA MUSÍ BYŤ HORÚCA, NIE VRIACA!!!

Namiešaná zmes musí byť RIEDKA a pri nanášaní na vlasy príjemne teplá. Naneste na mokré vlasy(pozor na oči-šampón dráždi). Vytvorí sa jemná pena s drsnejšími čiastočkami. Po opláchnutí a vysušení sú vlasy pripravené na farbenie.

Ďalšou možnosťou je očistiť vlasy od zvyškov šampónu zmesou teplej vody a jablčného octu. Polejete po vlasoch, necháte pôsobiť cca 15min.,opláchnete a vysušte uterákom.

 

 

POUŽITIE FARBIACEHO PRACHU:

Na 1dcl horúcej vody(ideálne 60-70st.) ide 30g rastlinného prachu.

Okrem teploty vody je dôležité, aby ste zmes dobre rozmiešali, musí byť hladká, bez hrudiek a hustá ako hustý jogurt (na miešanie odporúčame použiť kuchynskú metličku na šľahanie).

 

ZMES PRIPRAVUJTE POSTUPNE, zabezpečí sa tak že bude stále teplá.

Pripravte si 1 diel horúcej farbiacej zmesi (pri miešaní zmes ochladne a pri aplikácií je príjemne teplá) a naneste v bohatej vrstve na čerstvo umyté, osušené vlasy.

Podľa dĺžky a hustoty vlasov si pripravujte ďalšie diely. Na dlhé vlasy si takto postupne pripravíte celý obsah farby, na stredne dlhé a krátke 2 diely. Množstvo nie je závislé len od dĺžky vlasov, ale aj od hrúbky a hustoty vlasov. Musíme aplikovať zmes na vlasy v bohatej vrstve, najmä na rast, aby boli vlasy úplne zakryté a impregnované farbou, pretože krátke sivé vlasy, ktoré vyčnievajú z hromady, nebudú zafarbené.              

Po nanesení farbiacej zmesi si dajte pvc čiapku ktorá je súčasťou balenia farby a na to bavlnenú čiapku aby sa teplota udržala. Kým máte zmes na hlave, môžete občas zapnúť fén na vlasy a držať nad hlavou(samozrejme nie stále)...teplota je veľmi dôležitá pre dosiahnutie toho pravého farebného odtieňa!

Dĺžka pôsobenia zmesi je minimálne 1,5 hodiny, optimálne 3hodiny.

Aby sa zabránilo odkvapkávaniu zmesi z vlasovej pokožky v čase účinkovania, je dobre si pripraviť z papiera (napr: servítky) niekoľko centimetrov široký pás, ktorý aplikujeme zo zadnej časti hlavy pod fóliu.

 

TIP č.7: Čas farbenia možno skrátiť, ak sa farbíme v období, ktoré je pre nás najvhodnejšie.

U žien v plodnom veku je najlepší čas na farbenie vlasov po skončení menštruácie a ovulácie, to znamená, že niekde medzi 8. a 15. dňom menštruačného cyklu, s pravidelnou menštruáciou 28 dní. Ideálne to tiež zohľadňuje kalendár (lunárny) na farbenie vlasov. Všetkým ostatným, tak ženám ako aj mužom, vlasy absorbujú farbu viac počas určitého časového obdobia a sú ovplyvnené fázami mesiaca a astrologickými znakmi.

 


Tip č. 8: Keď sa vlasy umyjú, výsledky nehodnoťte príliš rýchlo. Nezabúdajme, že farba sa rozvíja na vlasoch v ďalších štyroch až piatich dňoch po farbení. To je najviditeľnejšie vo veľmi ľahkých odtieňoch bez henny a vo veľmi tmavých odtieňoch s množstvom indiga. 


Tip č. 9: Požadovaná farba sa dosiahne po celej dĺžke vlasov(zvyčajne po treťom zafarbení).Pri správnom používaní výrobkov Radico sa farba nevymýva. Po dosiahnutí správneho odtieňa farbíme už iba odrastok.